Aktualności • Piotr Pyzik - Poseł na Sejm RP

wersja kontrastowa Czcionka: AAA

Gliwiczanin, Ślązak, a nade wszystko patriota, dumny z wielowiekowej historii swojej Ojczyzny. Pracę i służbę dla Polski traktuje jako swój obywatelski obowiązek i powinność wobec współczesnych oraz tych Rodaków, którzy swą pracą i ofiarą tworzyli historię Rzeczypospolitej.

odwiedź mój profil na:
Strona główna » Aktualności

Aktualności

Rogale Króla Sobieskiego

Rogale Króla Sobieskiego

30 września 2018, 18:25
Z okazji rocznicy wyprawy wiedeńskiej Króla Jana III Sobieskiego (blisko decydującej bitwy pod Parkanami), tradycyjne rozdawałem parafianom kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego rogale, na pamiątkę tych, którymi Gliwiczanie częstowali króla i jego wojsko. W tym roku towarzyszyli mi: Pani Wioletta…
Mural w Swiętochłowicach

Mural w Swiętochłowicach

24 września 2018, 18:18
W Świętochłowicach powstał wspaniały mural opowiadający historię odzyskania niepodległości i powrotu Górnego Śląska do Polskiej Macierzy. Gratuluję młodzieży, która go namalowała oraz jej opiekunom za stworzenie ku temu możliwości! Na szczególne podziękowanie zasługuje spiritus movens…
Powrót Krzyża

Powrót Krzyża

14 września 2018, 18:09
Nad dach mojego kościoła parafialnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego wrócił po renowacji odrestaurowany krzyż. To ważne i zarazem symboliczne wydarzenie uczczono nabożeństwem drogi krzyżowej, w którym uczestniczyło bardzo wielu parafian, za co jestem im ogromnie wdzięczny.
Dożynki w Sośnicowicach

Dożynki w Sośnicowicach

8 września 2018, 17:59
Dożynki Sośnicowic. W tym roku pojawiło się wielu dawno nie widzianych, ważnych gości. Dziękuję, że docenili mieszkańców Miasteczka i okolic. Dziękuję też tym, którzy są zawsze - przede wszystkim licznym mieszkańcom, rolnikom, leśnikom, strażakom i członkom organizacji społecznych. Szczęść Boże!
MSPO 2018

MSPO 2018

8 września 2018, 17:49
Wczorajsza wizyta na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego 2018 . Nowości naszego przemysłu obronnego i ciekawa oferta z całego świata. MSPO stał się w ciągu ostatnich lat wydarzeniem bardzo poważnej rangi europejskiej.